Jenny, bohaterkę debiutanckiego filmu Chiary Fleischkacker, poznajemy podczas imprezy urodzinowej, gdzie obok picia alkoholu, zażywa się narkotyki, od których ona i jej partner od dawna są uzależnieni. Z tego powodu Jenny straciła możliwość opiekowania się sześcioletnim synem, którego, na wniosek Jugendamtu – urzędu do spraw młodzieży, wychowuje jej matka. Bohaterka jest po raz drugi w ciąży, ale dziecko, którego oczekuje, nie wywołuje w niej początkowo żadnych uczuć, a czas jego przyjścia na świat jest bardzo niefortunny, bo zbiega się z początkiem odbywania, zasądzonej wcześniej, kary więzienia.
Ciąża ściąga na przyszłą matkę uwagę urzędów, ale ani lekarka, ani pracownicy socjalni nie są w stanie przedstawić dziewczynie perspektyw na przyszłość. Jedyną osobą, która chce jej pomóc, jest młoda położna, Marla przysłana przez Jugendamt. To ona przekonuje ją do odstawienia narkotyków i wzięcia odpowiedzialności za siebie i przyszłe dziecko.
Vena to film dyplomowy, zrealizowany w Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii. Reżyserka szkicuje intymny portret młodej kobiety, która nie radzi sobie z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Ten dojrzały obraz pokazuje fikcję pomocy instytucjonalnej, bezradność systemu i bezduszność instytucji socjalnych w Niemczech.
ur. 1993 w Kassel, studiowała psychologię we Fryburgu, a w 2015 roku rozpoczęła studia reżyserii dokumentalnej w Akademii Filmowej Baden-Württemberg. Tam zrealizowała dwa krótkie dokumenty o niemieckim systemie więziennictwa. Kolejny film powstał we współpracy z paryską szkołą filmową La fémis w Paryżu i zdobył trzy nagrody za najlepszy film studencki. Vena jest jej filmem dyplomowym i debiutem fabularnym.